Zomergroet van burgemeester Patrick Welman
Beste Oldenzalers,
De zomervakantie is begonnen! De zon laat zich volop zien, de dagen zijn langer en in de stad hangt meteen een zomers gevoel. De agenda raakt langzaam wat leger en overal voel je: het is vakantie. Nog even de laatste dingen afronden, en dan is het tijd om lekker te ontspannen.
Met dat warme weer merken we tegelijkertijd dat het ook erg droog is. U heeft waarschijnlijk allemaal de brief van Vitens ontvangen. Daarin staat dat er deze zomer, bij aanhoudende warmte en droogte, mogelijk minder water uit de kraan kan komen. In onze regio is er namelijk al langere tijd maar net genoeg drinkwater beschikbaar en juist in de zomer gebruiken we met elkaar een stuk meer.
Daarom een eenvoudige oproep: ga bewust om met water. Elke liter die we samen besparen, helpt. En zoekt u verkoeling tijdens de warme dagen? Die is gelukkig dichtbij: neem een duik bij zwembad Vondersweijde of ga lekker naar Het Hulsbeek.
Juist in deze periode trekken veel mensen er ook op uit. Of u nu vakantieplannen heeft of niet: de één gaat naar het buitenland, de ander blijft wat dichter bij huis. En eerlijk gezegd: dat is helemaal zo gek nog niet. Want als je goed kijkt, valt er ook net over de grens ontzettend veel te ontdekken.
Net over de Duitse grens vind je mooie natuur en historische stadjes. Ideaal voor één of meerdere dagen weg: fietsen, wandelen of gewoon ergens neerstrijken op een terras. Zoekt u inspiratie? Kijk dan eens op www.geheimoverdegrens.nl. Grote kans dat u plekken ontdekt die u nog helemaal niet kende.
En laten we eerlijk zijn: ook in Oldenzaal zelf is het deze zomer goed toeven. Onze stad bruist en overal voel je de gastvrijheid die Oldenzaal zo bijzonder maakt. Daar mogen we met recht trots op zijn. Op www.uitinoldenzaal.nl(externe link) vindt u een overzicht van wat er deze zomer te doen is in de stad.
Dus of u nu ver weg gaat, de grens oversteekt of lekker hier blijft: ik wens u een hele fijne zomer. Geniet van de gezelligheid, van de momenten samen en vooral van elkaar. En laten we in deze zomerse periode ook een beetje extra naar elkaar omkijken. Een klein gebaar of een vriendelijk woord maakt vaak al het verschil.
Good goan!
Patrick Welman
Burgemeester
