Ontwikkeling Jumbo Kuipers

Supermarkt Jumbo Kuipers (initiatiefnemer) heeft de gemeente Oldenzaal gevraagd om mee te werken aan een wijziging van het geldende bestemmingsplan. Deze wijziging is nodig omdat de supermarkt extra parkeerplaatsen wil aanleggen op de plek van de vier gesloopte huurwoningen aan de Glindestraat. De reden is de hoge parkeerdruk in de buurt.

Daarnaast krijgt de Deken Scholtenstraat een nieuw riool, de parkeerplekken worden groener en in het midden van de straat in het groen komt een wandelpad en plek om water op te vangen (wadi).

Wat is er gebeurd?

De parkeerdruk in de omgeving Deken Scholtenstraat/Glindestraat in Oldenzaal is hoog. Supermarkt Jumbo Kuipers wil de parkeercapaciteit hier uitbreiden. De Oldenzaalse gemeenteraad is het eens met deze uitbreiding. Hiervoor is  een integraal plan  opgesteld door de initiatiefnemer waarin de leefbaarheid en de verkeersveiligheid in het gebied is gewaarborgd. En een plan waarbij buurtbewoners de mogelijkheid kregen om mee te denken.

Daarnaast zijn onderhoudswerkzaamheden nodig in de Deken Scholtenstraat. Er komt een nieuw riool, de parkeerplekken worden groener en in het midden van de straat in het groen komt een wandelpad en plek om water op te vangen (wadi).

Planning (voorbereidende) werkzaamheden 

  • Rondom de Jumbo zijn al aanpassingen gedaan in de openbare ruimte.
  • Bij de supermarkt komen nog enkele parkeerplaatsen in de Deken Scholtenstraat, zodat meer ruimte overblijft voor u om uw auto te parkeren. Deze worden na carnaval aangelegd.
  • Eind januari/begin februari doen we alvast voorbereidend werk. Tijdens carnaval blijft de straat goed bereikbaar.
  • Na het aanleggen van de parkeerplaatsen volgen de werkzaamheden in de rest van de Deken Scholtenstraat. Dit gebeurt in april en mei.

Planning rondom parkeerplekken Jumbo

  • Opstellen plan
    Opstellen vlekkenplan en integraal gebiedsontwikkelingsplan door initiatiefnemer, gericht op het waarborgen van de leefbaarheid en verkeersveiligheid. De raad heeft in oktober 2021 ingestemd met het integrale plan.
  • Ontwerpbestemmingsplan
    Van het integrale plan is een ontwerpbestemmingsplan gemaakt. Voor dit plan heeft  het college van B&W aan de raad gevraagd krediet beschikbaar te stellen. Na akkoord van de raad heeft het bestemmingsplan ter inzage gelegen voor 6 weken. In deze periode konden inwoners hun zienswijze kenbaar maken. Vervolgens is het plan met eventuele zienswijzen opnieuw voorgelegd aan de gemeenteraad.
  • Uitvoering 
    Nadat het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad is dit plan in werking getreden. De initiatiefnemer en gemeente Oldenzaal zijn ondertussen gestart  met het uitvoeren van de maatregelen.
  • Het college heeft op 16 januari 2024 besloten om het bestemmingsplan ter vaststelling aan te bieden aan de gemeenteraad. De gemeenteraad  heeft het plan behandeld in het politiek forum van 5 februari(externe link), waarna het voor vaststelling op de agenda van de raadsvergadering van 26 februari 2024 heeft gestaan en is vastgesteld. Zoals hierboven vermeldt zijn de initiatiefnemer en de gemeente ondertussen gestart met de werkzaamheden. 

Wat staat er in het plan van de Jumbo?

  • Er komt een nieuwe entree voor de supermarkt aan de Glindestraat. De entree aan de Deken Scholtenstraat verdwijnt.
  • Op de plek van de 4 gesloopte huurwoningen aan de Glindestraat worden circa 36 parkeerplaatsen aangelegd. Ook komt hier de milieustraat.
  • Voor de supermarkt komt een pleintje met een ontmoetingsplek en zitgelegenheid.
  • In het gebied rondom de supermarkt zijn auto’s te gast. De openbare ruimte wordt zo aangepast dat fietsers en voetgangers voorrang hebben en veiliger kunnen bewegen.
  • De fietsenstalling bij de hoofdingang wordt uitgebreid en er komt een afgesloten fietsenstalling voor werknemers aan de kant van de wadi.
  • De aanrijroute voor de zwaardere vrachtwagens naar de nieuwe en grotere laadhof verandert. Vrachtwagen rijden straks vanaf de Dr. Ariënsstraat en Dr. Kuijperstraat naar de Glindestraat. Daar rijden ze het laad- en loshof in, die wordt uitgebreid om plek te bieden aan 2 vrachtwagens om overlast voor de buurt nog meer te beperken. De vrachtwagens verlaten het terrein via de Eschstraat en de Deken Scholtenstraat richting de Tulpstraat.
  • In de Eschstraat komen aparte opstelplekken voor grote en kleine vrachtwagens. 

Wijkverbeterplan Glinde-Hooiland

Voor de wijk Glinde-Hooiland is een wijkverbeterplan gemaakt. Dit plan gaat over het verbeteren van ruimtelijke en sociale onderdelen in de wijk. Zo kunnen we ons voorbereiden op het veranderende klimaat en de leefbaarheid in de wijk. 

De Deken Scholtenstraat ligt op de rand van het wijkverbeterplan. Hierdoor kunnen wij onderdelen uit het wijkverbeterplan waar mogelijk toepassen in het plan. 

Participatie rondom Jumbo

De initiatiefnemer heeft de opdracht gekregen om een integraal plan op te stellen. Daarbij is aan buurtbewoners de mogelijkheid gegeven om actief mee te denken. Een advieswerkgroep is hiervoor in het leven geroepen.

  • De advieswerkgroep is op 23 februari 2021 voor het eerst bij elkaar gekomen. Bekijk de presentatie en de notulen van deze sessie in de bijlagen.
  • Op 20 april 2021 kwam de advieswerkgroep voor een tweede keer bij elkaar. Bekijk de presentatie, het vlekkenplan en de notulen in de bijlagen.
  • Op 23 juni  2021 zijn de buurtbewoners in een online informatiebijeenkomst geïnformeerd over het vlekkenplan, het participatieproces en het vervolgtraject. Bekijk de presentatie (inclusief vlekkenplan) en de notulen in de bijlagen. U kunt de bijeenkomst online terugkijken(externe link).
  • Op 23 september 2021 is de advieswerkgroep bij elkaar gekomen. Het vlekkenplan is verwerkt naar een structuurontwerp en integraal plan. Hierover is met elkaar gesproken. Bekijk de presentatie en de notulen in de bijlagen.
  • Op 29 september 2021 zijn de buurtbewoners in een online informatiebijeenkomst geïnformeerd over het structuurontwerp en integraal plan. Bekijk de presentatie en de notulen in de bijlagen.
  • Op 5 juli 2022 is de advieswerkgroep geïnformeerd over de ontwikkelingen rondom het bestemmingsplan. Bekijk de presentatie en de notulen.
  • Op 22 augustus 2023 is de advieswerkgroep geïnformeerd over de ontwikkelingen rondom het bestemmingsplan.
  • De gemeenteraad  heeft het plan behandeld in het politiek forum van 5 februari(externe link), waarna het voor vaststelling op de agenda van de raadsvergadering van 26 februari 2024 heeft gestaan en is vastgesteld. De advieswerkgroep is hierover geïnformeerd.